A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: controllers/Web.php

Line Number: 75

Backtrace:

File: /home/admin/web/octadanismanlik.com/public_html/application/controllers/Web.php
Line: 75
Function: _error_handler

File: /home/admin/web/octadanismanlik.com/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

iso 12207 danışmanlığı, iso 12207 belgesi,iso 12207
close

ISO 12207 DANIŞMANLIĞI (YAZILIM YAŞAM DÖNGÜSÜ)

Yazılım projeleri; planlama, isterlerin doğru tanımlanmaması, süreç yönetiminin sağlanamaması gibi gerekçeler nedeniyle başarısızlıkla sonuçlanabilmekte en iyiihtimalle ise hedeflenenden daha uzun sürelerde ve/veya beklenenden yüksek maliyetlerde sonuçlanabilmektedir. Bu durum hem sağlayıcı için hem de müşteri için hüsranla sonuçlanabilmekte hatta bazı durumlar da karşılıklı anlaşmazlıkların hukuksal boyutlara taşınması ile sonuçlanabilmektedir. Sağlayıcı ve müşterinin ister ve beklentilerinin tam olarak karşılanabilmesi için yazılım projelerinin başlatılma aşamasından uygulamadan çekileceği yani ömrünü tamamladığı aşamaya kadar uluslararası arenada yüksek kabul görmüş ve süreçlere katkısı kanıtlanmış standartlara uygun olarak geliştirilmesi önerilmektedir.

Yaşam Döngüsü Süreçleri Standardı; sağlayıcı, geliştirici, yönetici, teknisyen ve müşteri rollerinin tamamı için yazılım geliştirme sürecine ortak bir dille dahil olunduğu bir yapının oluşturulmasını hedeflemektedir.

Bu standart; yazılım endüstrisi tarafından kaynak gösterilebilecek, iyi tanımlanmış terminolojisiyle, yazılım yaşam döngüsü süreçleri için ortak bir çerçeve oluşturmaktadır. Bu standart; yazılım, bağımsız yazılım ürünü ve yazılım hizmeti içeren bir sistemin satın alınması ve yazılım ürünlerinin tedarik, geliştirme, işletme ve bakımı süresince uygulanacak süreçleri, faaliyetleri ve görevleri kapsar.

ISO 12207 YAZILIM YAŞAM DÖNGÜSÜ SÜREÇLERİ DANIŞMANLIK KAPSAMI:

  •  Mevcut Durum Analizi
  •  Belgelendirme Süreci Genel Danışmanlığı
  •  Değerlendirme Kanıtlarının Hazırlanması
  •  Resmi Denetim Süreci
ISO 12207 belgesi ve ISO 12207 danışmanlığı ile ilgili tüm bilgileri uzman ekibimizden alabilirsiniz.