A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: controllers/Web.php

Line Number: 75

Backtrace:

File: /home/admin/web/octadanismanlik.com/public_html/application/controllers/Web.php
Line: 75
Function: _error_handler

File: /home/admin/web/octadanismanlik.com/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

OHSAS 18001 danışmanlığı
close

OHSAS 18001 DANIŞMANLIĞI (İŞ SAĞLIĞI ve GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ)

OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi yardımıyla iş sağlığı ve güvenliği risklerinin belirlendiği, analiz edildiği ve önlemlerle asgari seviyeye indirildiği, yasal mevzuata uyumlu, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili hedeflerin bulunduğu ve bunların gerçekleştirilmesi için uygulamaların hayata geçirildiği bir yönetim sistemi kurmak mümkündür. Bu sayede çalışanlar acil durumlara hazır, iş sağlığı ve güvenliği performansını izleyen, izleme sonuçlarını iyileştirme faaliyetlerini başlatmak için kullanan, faaliyetlerini denetleyen, yaptıklarını gözden geçiren ve dokümante eden bir kuruluşta iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerine gereken önemi veren bir sistemin parçası olacaklardır.

OHSAS 18001'in temel amacı; iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal mevzuatın ışığı altında, kuruluştaki söz konusu riskleri ortadan kaldırarak veya en aza indirerek, sağlıklı, güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak ve bu ortamı yönetmektir. Daha detaylı anlatmak gerekirse OHSAS 18001'in üç ana başlıkta toplayabileceğimiz amaçları şunlardır:

  • Çalışanları korumak: Çalışanları işyerinin olumsuz etkilerinden korumak, rahat ve güvenli bir ortamda çalışmalarını sağlamak iş sağlığı ve güvenliğinin ilk amacıdır.
  • Üretim güvenliğini sağlamak: İş kazaları ve meslek hastalıkları sebebiyle oluşabilecek iş gücü ve iş günü kayıplarının en aza indirilmesi, dolayısıyla iş veriminde artışın sağlanmasıyla üretimin (ürün ve/veya hizmet) korunması iş sağlığı ve güvenliğinin amaçlarından biridir.
  • İşletme güvenliğini sağlamak: Çalışma ortamlarında alınan tedbirlerle, işletmeyi tehlikeye sokabilecek yangın, patlama, makine arızaları ve devre dışı kalmaların ortadan kaldırılması işletme güvenliğini sağlayacaktır.
OHSAS 18001 her türde sektöre ve faaliyetleri tüm organizasyonlara uygulanabilen, iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerinin kuruluşların genel stratejileri ile uyumlu olarak sistematik bir şekilde ele alınıp sürekli iyileştirme yaklaşımı çerçevesinde çözümlenmesi için kullanılan etkin bir araçtır.

OHSAS İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ DANIŞMANLIK KAPSAMI:

  • OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistemi Kurulumunun Planlaması
  • OHSAS 18001 Standardı ile ilgili Eğitimler
  • Organizasyon yapınızda İş Sağlığı Güvenliği Görev Yetki ve Sorumlulukları Belirleyecek Dokümantasyon çalışmasıları
  • Risk analiz sisteminizi kurulması
  • İş Sağlığı Güvenliği Sisteminizi nasıl denetleyeceğinizi nasıl gözden geçireceğinizi nasıl iyileştireceğiniz ile ilgili çalışmalar
  • OHSAS 18001 Belgelendirme kurumlarına başvuru yapar ve denetimden geçirilmesini sağlayarak OHSAS 18001 Belgesinin alınmasını sağlar.
OHSAS 18001 belgesi ve OHSAS 18001 danışmanlığı ile ilgili tüm bilgileri uzman ekibimizden alabilirsiniz