A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Filename: controllers/Web.php

Line Number: 75

Backtrace:

File: /home/admin/web/octadanismanlik.com/public_html/application/controllers/Web.php
Line: 75
Function: _error_handler

File: /home/admin/web/octadanismanlik.com/public_html/index.php
Line: 315
Function: require_once

Penetrasyon / Sızma Testi
close

SIZMA / PENETRASYON TESTİ

Firma Bilişim Sistemleri (Ağ altyapıları, donanımlar, yazlımlar, uygulamalar) üzerindeki olması muhtemel güvenlik açıklıklarının kötü niyetli 3. kişiler (hackerlar, firma eski çalışanı) tarafından sistemdeki verilerinize normal olmayan yollarla ulaşabileceği güvenlik açıklıklarına karşı sistemi test etmek ve bu güvenlik açıklıklarının belirlenip test edilmesidir.

Üç Çeşit Penetrasyon Testi vardır. Bunlar:

White Box Penetrasyon Testi

Penetrasyon Testi uygulayanacak firma için firma tarafından ağ altyapıyısı ve diğer sistemleri hakkında bilgiler alınır ve sızma testleri uygulanır. Buradaki amaç firmada daha önce çalışmış, firmada çalışmaya devam eden personel ya da misafir olarak sonradan ağa dahil olmuş kişilerin siteme verebilecekleri zararları ölçmektir. Bu test sonunda olabilecek zararlar belirlenir, raporlanır ve çözümler üretilir.

Black Box Penetrasyon Testi

Penetrasyon Testi Uygulanacak firmadan ağ altyapısı ve diğer sistemleri hakkında bilgiler alınmadan sadece hedef belirlenerek tamamen hacker gibi davranılarak sızma testleri uygulanılarak bilgi sızdırılmaya çalışılır. Bu sayade açılıklar ve tehlikeler gözetilmiş olup raporlanır ve çözümler üretilir. 

Gray Box Penetrasyon Testi

White Box Penetrasyon Testi ve Black Box Penetrasyon Testini kapsayan firma ağ altyapısı ve diğer bilişim sistemleri açıklıkları hakkında daha fazla bilgi alınmasını sağlayar. Burada firma sistemi hem içeriden ve hemde dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı açıklaklar belirlenir, raporlanır ve çözüm üretilir.

Penetrasyon Testini hemen hemen bütün firmaların Bilşim Sistemlerindeki güvenlik açıklıklarını öğrenip güvenliklerini alması ve güvende olamak için yaprıtması gerekmektedir.

 

Penetrasyon Testi Kapsamındaki Hizmetlerimiz

  • Web Uygulamaları (Mail, DNS, Web, Ftp gibi) Penetrasyon Testi Hizmeti
  • Kablosuz Ağ Penetrasyon Testi Hizmeti
  • Yerel Ağ (Network) Penetrasyon Testi Hizmeti
  • VoIP Penetrasyon Testi Hizmeti
  • DDoS Penetrasyon Testi Hizmeti
  • Mobile Penetrasyon Testi Hizmeti
  • Cloud Penetrasyon Testi Hizmeti
  • Kaynak Kod Analizi Penetrasyon Testi Hizmeti
  • Sosyal Mühendislik
  • Son Kullanıcı Güvenlik Hizmeti

 

OCTA Yazılım ve Danışmalık olarak firmanızın ağ altyapısı ve diğer bilişim sistemlerindeki mantık hataları ve güvenlik açıklıklarını tespit ederek, söz konusu zaafiyetleri kötü niyetli kişiler tarfından istismar edilmesini önlemek ve sisteminizi daha güvenli hale getirmek için konusunda uzman, deneyimli ve yetkili personellerimizle hizmet vermekteyiz.

Penetrasyon Testi ile ilgi tüm bilgileri uzman ekibimizden alabilirsiniz.